Cs16.Nobody.Ro
Salut! Bine ai venit sau revenit! Te asteptam ca membru al forumului/serverului "Nobody"

Fi membru activ pe forum si pe server, iar noi te vom rasplati pentru efortul depus.

Dupa inregistrarea noului account pe forum, e nevoie de activarea contului. Intrati in E-Mail-ul vostru si cititi instructiunile pentru activare!

Te asteptam pe Http://Nobody.Forumer.Ro si Cs16.Nobody.Ro
Cs16.Nobody.Ro
Salut! Bine ai venit sau revenit! Te asteptam ca membru al forumului/serverului "Nobody"

Fi membru activ pe forum si pe server, iar noi te vom rasplati pentru efortul depus.

Dupa inregistrarea noului account pe forum, e nevoie de activarea contului. Intrati in E-Mail-ul vostru si cititi instructiunile pentru activare!

Te asteptam pe Http://Nobody.Forumer.Ro si Cs16.Nobody.Ro
Cs16.Nobody.Ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cs16.Nobody.Ro

Bine ati venit! Detalii despre serverul Cs16.Nobody.Ro sunt pe acest forum. Speram sa va placa!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ce inseamna RUSH - cateva exmple

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Thenoots

Thenoots


Numarul mesajelor : 60
Puncte : 80
Data de inscriere : 12/05/2009
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Ce inseamna RUSH - cateva exmple Empty
MesajSubiect: Ce inseamna RUSH - cateva exmple   Ce inseamna RUSH - cateva exmple EmptyDum Aug 09, 2009 7:37 pm

Salutare! Very Happy

Mai jos o sa postez cateva screenshoturi editate ca sa va prezint ideea mea (dar nu numai) in legatura cu zonele pe care echipa CT nu ar trebui sa le depaseasca in timpul alocat pentru no rush. Nu sunt batute in cuie, dar sunt niste evidentieri asupra carora adminii de pe server ar trebui sa cada de acord, ca sa stim cu totii in ce cazuri trebuie sanctionati playerii care fac rush.
Un mic amanunt: am jucat pe un server care avea plugin de autoslay pentru jucatorul counter care depasea aceste zone.. Un pic cam drastic cred eu, dar util ca sa ramforsezi regula no-rush.
Ok, destul cu aberatiile, sa vedem poze! Very Happy

AZTEC
Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_azt10 Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_azt11Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_azt12

Dupa cum vedeti avem 3 zone care delimiteaza baza tero:
1. Intrarea de pe pod
2. Intrarea de pe portile catre X2
3. Intrarea de la apa, chiar sub podul de la punctul 1

DUST2

Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_dus10Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_dus11Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_dus12

Cele 4 intrari sunt:
1. Poarta dinspre X1
2. Culoarul scurt care se afla imediat dupa tunelul de la X2
3. Zona imediat urmatoare DUPA poarta de langa baza CT. Deci trcerea prin poarta e legala, atata timp cat nu continuati sa urcati rampa. O consider legala deoarece din pozitia aceasta un counter nu vede in baza tero si e nevoie sa poata trece prin porti pentru a ajunge la zona descrisa la punctul 2
4. Coltul de la X1 (se vede marcat in poza a treia).

INFERNO

Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_inf10 Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_inf11

Aici sunt doar doua zone principale:
1. Culoarul de langa scara ce urca pe platforma
2. Camera de la capatul treptelor care duc la x2

Ar mai fi de mentionat si zona de sub podul din baza tero, dar nu am mai facut poza pentru ca mi se pare evident ca CT nu au ce cauta acolo, nu? Smile

NUKE

Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_nuk10Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_nuk11Ce inseamna RUSH - cateva exmple De_nuk12

Iarasi 3 zone... Hmm aparent creatorii acestor harti au ceva cu numarul asta Razz Oricum aceste harti clasice sunt f bine echilibrate..
1. Cotitura care face iesirea catre baza tero din cladirea de pe harta.
2. Iesirea pe acoperis (putin restrictiv, dar cu totii stim ca de pe acoperis vezi TOT Laughing )
3. Zona cu mai multe cutii "de lemn" aflata afara, chiar langa cladire..

Ok, am terminat cu exemplele. Ar mai fi si DUST, dar harta aia cam vorbeste de la sine...cred ca oricine stie unde e delimitata baza tero. In plus creatorii au dat chix ca harta are numai 2 intrari! Laughing

Ca sa nu mai fac alt topic o sa abordez si o alta problema legata de rush si anume TIMPUL in care regula no-rush se aplica. Si anume:
In acest moment, conform regulilor prezentate in motd, se considera rush daca intri in baza tero in primele 10 secunde(ExclamationQuestion) de la inceputul rundei..
..
..
TOTAL ABERANT! zic eu.. Shocked
Aceasta perioada de no rush ar trebui schimbata la primul minut, sau cel putin primele 30-45 de secunde de la inceputul rundei. De ce? Daca nu va dati seama e grav, dar o sa incerc sa va explic:

1. 10 secunde ii ia unui jucator sa cumpere arme si sa dea o raita prin baza tero
2. In cazul in care exista, freezetimeul de inceput mai reduce din acest timp vreo 6 secunde
3. Teoretic, no rushul exista ca echipa tero sa aiba timp sa iasa din baza, deoarece pe majoritatea hartilor clasice (care nu sunt simetrice btw), tero in baza nu are nicio sansa. Counterii care fac rush sunt protejati de obstacole exact in zonele delimitate de mine in pozele de mai sus.

In concluzie:
1. 10 secunde de no rush e ca si cum nu ar exista aceasta regula - perioada de no rush trebuie schimbata la minim 30 de secunde. Oricum, CT ar trebui sa tina X nu sa umble dupa fragi in baza la tero (bomba nu se planteaza acolo! Evil or Very Mad )

2. Ar trebui create delimitari clare (ca sa stie toti adminii/playerii si sa nu existe conflicte) pentru fiecare harta cu obiectiv in care se aplica regula rushului.

Din pacate pe sv nu prea se joaca harti cu obiectiv, lucru cam trist pentru ca ala e CS adevarat... No

Ok, am terminat, acum vreau sa aud parerile si sugestiile voastre.. Smile

Bafta la fragi in continuare! pirat
Sus In jos
http://thenoots.hi5.com
kosmin20

kosmin20


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 57
Data de inscriere : 25/07/2009
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Ce inseamna RUSH - cateva exmple Empty
MesajSubiect: salut   Ce inseamna RUSH - cateva exmple EmptyDum Aug 09, 2009 8:25 pm

Ideea e foarte buna, acum sa vedem ce zice si rokeno sau damar.....dar avand in vedere ca pe serv 90 % e snow....nu cred ca mai vine vb de plug-in sau rush sau orice altceva, pana nu avem playeri familiari sa intre mereu, sa creeam o comunitate , sa putem juca harti intr-o ordine, cu o proportie egala, nu prea e cv de facut...
pana atunci....bv thenoots...buna idee

cheers cheers cheers
Sus In jos
Thenoots

Thenoots


Numarul mesajelor : 60
Puncte : 80
Data de inscriere : 12/05/2009
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Ce inseamna RUSH - cateva exmple Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna RUSH - cateva exmple   Ce inseamna RUSH - cateva exmple EmptyDum Aug 09, 2009 9:05 pm

kosmin20 a scris:
Ideea e foarte buna, acum sa vedem ce zice si rokeno sau damar.....dar avand in vedere ca pe serv 90 % e snow....nu cred ca mai vine vb de plug-in sau rush sau orice altceva, pana nu avem playeri familiari sa intre mereu, sa creeam o comunitate , sa putem juca harti intr-o ordine, cu o proportie egala, nu prea e cv de facut...
pana atunci....bv thenoots...buna idee

cheers cheers cheers

Apropos de proportii:
Ce inseamna RUSH - cateva exmple Server10
Nu e totusi la 90% Laughing
Oricum, cand vor fi constant >15 jucatori pe server va trebui sa ruleze si harti cu obiectiv si mai mari pentru ca hartile fy vor deveni neincapatoare.
Deci o solutie pentru a scapa de dominatia tiranica a fy_snow Laughing ar fi sa aducem mai multi jucatori pe server.. Pentru asta adminii ar trebui sa tina redirecturi (to be continued)
...dar ce facem cu asta?
Ce inseamna RUSH - cateva exmple Server11
Sad
Sus In jos
http://thenoots.hi5.com
rokeno

rokeno


Numarul mesajelor : 172
Puncte : 231
Data de inscriere : 29/04/2009
Varsta : 40
Localizare : Tulcea

Ce inseamna RUSH - cateva exmple Empty
MesajSubiect: De acord   Ce inseamna RUSH - cateva exmple EmptyDum Aug 09, 2009 9:39 pm

What a Face Dane, ai pus punctul pe I
1. Este necesara aceasta regula cand vom aveam acei oameni. In continuare numarul creste, dar daca acest server cade asa des, atunci nu vom putea face nimic si vorbim degeaba
2. Sunt de acord cu redirecturile. Mie cel putin nu functioneaza. Daca aveti unul bun e ok. Cel de pe forum nu merge la mine
3. Cat despre "caderile de tensiune" nu vom putea face nimic pana nu vine Damar acasa si rezolva problema ONCE AND FOR ALL. Asta inseamna 12 sept. Pana atunci... suspinam Mad
Sus In jos
http://rokenom.googlepages.com
DaMaR
WebMaster
WebMaster
DaMaR


Numarul mesajelor : 212
Puncte : 338
Data de inscriere : 28/04/2009
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Ce inseamna RUSH - cateva exmple Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna RUSH - cateva exmple   Ce inseamna RUSH - cateva exmple EmptyDum Aug 09, 2009 11:08 pm

Lasa ma, ca vin acasa pe 12 septembrie si nu vor mai fi probleme de genul "serverul e off". Pana atunci nu schimb nimic!
Sus In jos
https://nobody.catsboard.com
Continut sponsorizat





Ce inseamna RUSH - cateva exmple Empty
MesajSubiect: Re: Ce inseamna RUSH - cateva exmple   Ce inseamna RUSH - cateva exmple Empty

Sus In jos
 
Ce inseamna RUSH - cateva exmple
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cateva caractere ale Cocalarului.....comm

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cs16.Nobody.Ro :: Cs16.Nobody.Ro :: Dicutii/Pareri Server-
Mergi direct la: